Oświetlenie LED łazienkowe to kolejny atut firmy KLUŚ, wraz z połączeniem inteligentnego sterowania GRENTON. Często znajduje ono zastosowanie zarówno w domowych łazienkach jak i publicznych szatniach czy toaletach. Wąski profil LED może być wbudowany pomiędzy kafelki podłogowe, zamocowany za lustrem lub po uszczelnieniu oświetli kabinę prysznicową.


Montując oświetlenie w łazience należy liczyć się z obecnością wilgoci. Aby instalacja była bezpieczna należy między innymi zadbać o odpowiednią szczelność opraw. Profil PDS-4-PLUS jest przeznaczony dla pasków LED umieszczonych w rękawie silikonowym, łatwo montowanych "na klik". Dodatkowo dla bezpieczeństwa pasków LED przed wilgocią i jej zapobieganiu warto wykorzystać odpowiednie ogrzewanie i klimatyzowanie pomieszczenia. Do tych celów doskonale sprawdzi się system inteligentnego domu GRENTON, wraz z odpowiednimi modułami i panelami. Smart Panel, którego znajdziesz tutaj sam dokona pomiaru temperatury i wykorzystując te dane wraz z pomocą modułów wysteruje klimatyzację i grzejnik. Do osiągnięcia tego efektu przydatny będzie moduł I/O którego znajdziesz tutaj.


Aby dobrze doświetlić pomieszczenie nie wystarczy jedno źródło światła. Profile do pasków LED takie jak MICRO-ALU mogą pełnić funkcje oświetlenia ogólnego i dekoracyjnego. Profil OLEK, z regulacją kierunku padania światła, będzie idealnym oświetleniem obok lustra.


Codzienna toaleta wykonywana przed lustrem wymaga jasnego i równomiernego oświetlenia twarzy. Aby uzyskać taki efekt wystarczą dwa podłużne profile OLEK zamontowane po obu stronach lustra. Profil, zamontowany na zawieszkach przewodnikowych, ma możliwość zmiany kierunku padania światła.


Aby uzyskać ciekawy efekt nie trzeba tworzyć dużych, skomplikowanych konstrukcji. Wąski profil LED LINO, wbudowany w płaską półkę, stworzy ładne oświetlenie nastrojowe.


Nawet w małych łazienkach warto zadbać o dodatkowe oświetlenie dekoracyjne. Drobny szczegół, dodatkowa nisza na profil LED 90 stopni, sprawi że łazienka wiele zyska na estetyce. Do małych przestrzeni dobrze nadaje się nieduży i łatwy w montażu profil 45-16.


Wąski profil LED PIKO równomiernie oświetli twarz podczas toalety przed lustrem. Ten najmniejszy profil w ofercie KLUS łatwo można wbudować nawet pomiędzy kafelki łazienkowe. Korzystanie z toalety w nocy i rażące światło drażni nasze oczy. Chcielibyśmy widzieć otoczenie lecz nie takim kosztem. Z pomocą przychodzi nam moduł LED RGBW dostępny na naszej stronie. Wraz z centralą GRENTON, znajdującą się tutaj, która jest głównym modułem systemu Smart Home możemy osiągnąć pełną kontrolę nad jasnością świecenia pasków LED, a także nad ich kolorem emisji światła.


PDS-4-ALU jest jednym z profili standardowych, które stosunkowo łatwo uszczelnić do IP67. Taśmę LED można umieścić w rękawie sylikonowym oraz osobno uszczelnić osłonę i zaślepki profilu.


Nietypowym lecz bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem jest umieszczenie listwy oświetleniowej w ścianie. Profil LED wodoszczelny HR-ALU ma odpowiednią wysokość aby można było zlicować go z powierzchnią kafli łazienkowych.


Profil LED wodoszczelny HR-ALU, dostępny tutaj ma odpowiednią wysokość aby można było zlicować go z powierzchnią kafli łazienkowych. Wytrzymuje standardowe obciążenia przewidywane dla podłóg.


Firma KLUŚ może uszczelniać większość profili z oferty. Modele przeznaczone do zastosowań meblowych (profile aluminiowe wpuszczane) takie jak MICRO-K można z powodzeniem, w wersji uszczelnionej, stosować w łazience.


Podążając za współczesną modą na minimalizm firma KLUŚ stworzyła serię profili, które łatwo ukryć pod warstwą wykończeniową sufitu. Dzięki temu widoczna jest jedynie linia światła. KOZEL-50, dostępny tutaj to szeroki profil sufitowy LED który pomieści do czterech pasków LED. Daje on dużo światła i znakomicie nadaje się do oświetlenia ogólnego.


Wszystkie przedstawione produkty oświetlenia LED znajdziesz tutaj, a produkty inteligentnego sterowania GRENTON tutaj.
Poniżej przedstawiamy krótki materiał video przedstawiający efekty zastosowanie profilów i pasków LED producenta KLUŚ.