• Sterowanie roletami, zasłonami, żaluzjami

Silny, zimowy wiatr potrafi bardzo wychłodzić budynek, a to przekłada się na większe wydatki na ogrzewanie? Inteligentny dom Grenton może dla Ciebie stale monitorować siłę, temperaturę i kierunek wiatru a gdy zacznie wiać, zamknie rolety w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma. Wszystko po to, by koszty ogrzewania były wyraźnie mniejsze.

Inteligentne sterowanie roletami zewnętrznymi

Nawet najlepsze okna nie dają tak dobrej izolacji jak ściany, więc zamknięcie rolet na pewno przełoży się na zmniejszenie strat energii przez okna, zwłaszcza gdy wieje zimny wiatr. Oczywiście chyba nikt z nas nie lubi siedzieć w salonie przy ciągle zamkniętych roletach. I tu po raz kolejny system inteligentnego domu pokazuje swoją przewagę!

2020-08-03_1_b1(2).png

System inteligentnego domu GRENTON zamknie za Ciebie rolety wieczorem, gdy temperatura spada, zmniejszając tym samym straty energii. Ale nie wszyscy lubimy, gdy wszystkie rolety są zamknięte. Możesz więc tak skonfigurować system GRENTON, by zamknął rolety tylko w tych pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa. Co więcej, GRENTON może monitorować kierunek wiatru i zamknąć rolety tylko z tej strony domu, która najbardziej narażona jest na podmuchy zimnego wiatru.

Łagodne budzenie. Koniec z rażącymi Cię promieniami słońca wcześnie rano.

2020-08-03_2_79(1).png

Nie ma chyba nic gorszego, niż mocne promienie słońca wcześnie rano. Smart Home Grenton zrobi to zdecydowanie delikatniej: wykorzystując sterowanie roletami nie przepuści promieni do ustalonego przez Ciebie czasu, a gdy nadejdzie już czas porannej pobudki powoli i delikatnie otworzy rolety. Teraz już każdy dzień zaczniesz w dobrym nastroju.

Funkcjonalny czujnik światła

2020-08-03_3_d1(1).png

Zadba o to, by w pokoju było zawsze tak samo jasno. A gdy zapadnie zmrok, włączy oświetlenie ogrodu i zamknie rolety.

Inteligentny system GRENTON zrobi to wszystko za Ciebie, wykorzystując specjalne, dedykowane sterowniki rolet (GRENTON ROLLER SHUTTER, DIN, TF-Bus | RSH-201-D-01), które znajdziesz tutaj.

Powyższe pomysły to tylko kilka możliwości. Podobnych scenariuszy możesz stworzyć bardzo wiele! Gdy zastanowisz się, gdzie możesz zaoszczędzić energię na pewno przyjdzie Ci do głowy wiele pomysłów – w systemie GRENTON każdy z nich zrealizujesz kilkoma kliknięciami.

2020-08-03_4_94(1).png