• Akademia Grenton

Zapraszamy na serię filmów Akademii Grenton, króre przybliżą Państwu tematykę systemów Smart Home.
W poniższych filmach znajdą Państwo wiele informacji na temat przygotowania instalacji, prawidłowego doboru modułów, jak również przedstawią proces programowania całego systemu.

W pierwszej części Akademii Grenton przedstawiamy czym jest system Smart Home, jak żyje się w Inteligentnym Domu oraz jakich funkcjonalności i udogodnień możemy się spodziewać po zainstalowaniu go. Powiemy jak automatyka domowa poprawia bezpieczeństwo, komfort i daje oszczędności. Pokażemy, że technologia Smart Home daje nam również dom elastyczny – którego funkcje można zmieniać w zależności od pór roku, dnia, w zależności od tego czy mamy gości albo jesteśmy na wakacjach. Pokażemy jak Smart Home samodzielnie kontroluje ogrzewanie, oświetlenie, rolety, bramy wjazdowe i garażowe, czy nowoczesne systemy tj. rekuperacja lub fotowoltaika.

Część 1 pełna jest ważnych informacji dla zaczynających przygodę ze Smart Home, a to dopiero początek.

 

W drugiej części Akademii Grenton przedstawiamy jak przygotować instalację elektryczną, a także niskonapięciową dla systemu system Smart Home. Doradzamy jak wybrać różnego rodzaju przewody elektryczne oraz okablowanie strukturalne do integracji z innymi systemami nowoczesnego domu. Przekazujemy również konkretne wytyczne instalacyjne dla urządzeń Smart Home systemu Grenton, pokazując różne wersje architektury systemu dla małych, ale także dużych obiektów. Po objerzeniu tego odcinka poznacie odpowiedzi na bardzo częste pytania dotyczące tego, jak w inteligentnym domu przygotować okablowanie pod ogrzewanie, oświetlenie, rolety, systemy alarmowe, bramy wjazdowe i garażowe, czy też integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki. Będziecie również wiedzieć jaka jest maksymalna długość magistrali Grenton TF-Bus, jak łączyć Smart i Touch Panele
w przypadku okablowania ułożonego w gwiazdę. Poznacie też proste zasady dotyczące terminacji magistrali.

Część 2 to odcinek odpowiedni dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home, planujących okablowanie budynku dla systemu Inteligentnego Domu.

 

W trzeciej części Akademii Grenton przedstawiamy szeroką ofertę urządzeń Grenton Smart Home, czyli modułów realizujących poszczególne funkcje. Przedstawimy po kolei rodzinę modułów dzieląc je na podtynkowe i do szaf elektrycznych na szynę DIN. Pokażemy również, czym różną się moduły przewodowe komunikujące się po magistrali TF-Bus od tych bezprzewodowych w standardzie z-wave. Dla każdej grupy modułów powiemy jakie parametry elektryczne posiada moduł w danej wersji, ale również jakie najczęściej ma zastosowania w realnych systemach wdrażanych w domach i mieszkaniach. Po obejrzeniu tego odcinka będziecie w stanie zdecydować czy dla konkretnej funkcji potrzebny Wam będzie moduł Grenton Relay 4HP, czy może jednak Grenton I/O 8/8. W tym odcinku pokażemy też zalety naszych szklanych Paneli ściennych – zarówno Grenton Touch Panel, jak i Grenton Smart Panel, wyposażonych w ekran OLED oraz możliwość bezdotykowego sterowania gestami dłoni. Po obejrzeniu tego odcinka powinno być jasne, który konkretnie moduł jest niezbędny do podłączenia: systemu grzewczego, oświetlenia, rolet, bram wjazdowych i garażowych. Podpowiadamy też jak podłączyć bardziej zaawansowane systemy dzięki rodzinie modułów GATE – np. jak zintegrować się z systemem alarmowym Satel czy Jablotron, ale też z rekuperacją, fotowoltaiką czy serwisem pogodowym.

Część 3 to odcinek odpowiedni dla inwestorów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o poszczególnych modułach, urządzeniach Grenton, ale przede wszystkim dla instalatorów systemów Smart Home, którzy w praktyce dokonują doboru odpowiednich urządzeń i planują ich rozmieszczenie w Inteligentnym Domu.

 

W czwartej części Akademii Grenton przedstawiamy jak poprawnie zasilić system Smart Home. Doradzamy jakie elementy wybrać i jakie dobre praktyki zastosować. Przekazujemy również konkretne wytyczne instalacyjne dla systemu Smart Home Grenton, pokazując różne wersje architektury systemu dla małych, ale także dużych obiektów. Omawiamy jakich błędów unikać, by inteligentny dom poprawnie i bez problemów sterował ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, systemem alarmowym, brami wjazdowymi i garażowymi, czy też integracją z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki.

Część 4 to odcinek odpowiedni dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home, planujących okablowanie budynku dla systemu Inteligentnego Domu.

 

W piątej części Akademii Grenton pokazujemy jak rozpocząć pracę i konfigurację systemu Smart Home. Przedstawiamy funkcję Discovery, która jednym kliknięciem pozwala odnaleźć wszystkie moduły Grenton, zaadresować je i przygotować do konfiguracji. Omawiamy metody tworzenia skryptów, obiekty wirtualne tj. timer, kalendarz, harmonogram, czy termostat. Przekazujemy jak zachowuje się jednostka CLU w przypadku różnych stanów pracy systemu.

Część 5 to odcinek odpowiedni dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home, stojących przed pierwszą konfiguracją swojego systemu Inteligentnego Domu.

 

W szóstej części Akademii Grenton na przykładzie konfiguracji oświetlenia, omawiamy zasady tworzenia powiązań wejść z wyjściami w systemie Smart Home. Prezentujemy prostą konfigurację lamp włącz/wyłącz, konfigurację lamp ściemnianych oraz kolorowych LED RGBW. Pokazujemy sposoby tworzenia skryptów LUA, korzystania z narzędzia graficznego Script Builder oraz konfiguracji prostych scen, np. Wyjście z domu.

Część 6 to odcinek idealny dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home, stojących przed pierwszą konfiguracją swojego Inteligentnego Domu. W kolejnych częściach omówimy jak w systemie Grenton skonfigurować ogrzewanie, rolety, systemem alarmowy, bramę wjazdową czy garażową, czy też wykonać integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki. Pokażemy jak prosto przygotować interfejs do aplikacji myGrenton.

 

W siódmej części Akademii Grenton omawiamy zasady tworzenia interfejsów na aplikację sterującą systemem inteligentnego domu na smartfony i tablety myGrenton. Prezentujemy jak łatwo przygotować dopasowaną do naszych potrzeb konfigurację, jak uruchomić zdalny dostęp przez chmurę lub skonfigurować powiadomienia PUSH. Pokazujemy jak może wyglądać nasza aplikacja, jak możemy pogrupować funkcje ze względu na rodzaj sterowanych urządzeń - np. oświetlenie, ogrzewanie czy rolety lub ze względu na pomieszczenia salon, kuchnia, czy garaż.

Część 7 to odcinek idealny dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home chcących poznać aplikację myGrenton i sposób jej konfiguracji. W kolejnych częściach omówimy jak w systemie Grenton skonfigurować ogrzewanie, rolety, systemem alarmowy, bramę wjazdową czy garażową, czy też wykonać integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki.

 

W ósmej części Akademii Grenton omawiamy zasady konfiguracji ogrzewania w inteligentnym domu. Pokazujemy różnice w tradycyjnej instalacji CO i zarządzalnej. Omawiamy jak sterować temperaturą w każdym pomieszczeniu za pomocą wirtualnych termostatów, jak następnie używać tych termostatów w aplikacji mobilnej myGrenton i na Smart Panelach.

Część 8 to odcinek dla inwestorów i instalatorów systemów Smart Home chcących poznać zasady konfiguracji inteligentnego ogrzewania. W kolejnych częściach omówimy jak w systemie Grenton skonfigurować rolety, systemem alarmowy, bramę wjazdową czy garażową, czy też wykonać integrację z rekuperatorem lub inwerterem fotowoltaiki.