• Co to jest Inteligentny Dom

W dużym uproszczeniu, Inteligentny Dom, to miejsce w którym żyje się łatwiej, poprzez automatyzację naszych codziennych nawyków.

Bez-nazwy-11-(1).png

Budynki mieszkalne na przestrzeni lat niesamowicie się zmieniły. Dzisiejsze domy, to już nie tylko budynki z cegły, ale zespoły wielu systemów i urządzeń, których zadaniem jest podniesienie naszego komfortu i jakości życia.  Pojawiają się rozbudowane i oszczędne systemy ogrzewania, komfortowe systemy wentylacji, zaawansowane systemy dbające o nasze bezpieczeństwo, a automatyczne bramy i drzwi stały się niejako standardem. Coraz częściej decydujemy się na systemy bezpośrednio podnoszące nasz komfort, takie jak m.in. strefy relaksu, sauny, jacuzzi, czy też baseny. Niemniej jednak wszystkie te nowoczesne systemy nie są w stanie w pełni się ze sobą komunikować tak, aby mogły stworzyć jeden wielki system urządzeń ściśle ze sobą współpracujących i mogących wzajemnie na siebie oddziaływać, co znacznie ogranicza ich potencjał.

Rozwiązaniem tego problemu jest system Grenton Smart Home. Pozwala on na ich pełną integrację, tworząc jeden wielki kompleks urządzeń i systemów ściśle ze sobą powiązanych,
w pełni konfigurowalny oraz szyty na miarę. Jest systemem, którego jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia.

78(1).png

Przewodowy i bezprzewodowy Smart Home Grenton

System Inteligentnego Domu Grenton pozwała na wdrożenie tego systemu w nowo budowanych obiektach jak i zarówno w wykończonych. Nie musisz robić żadnych rezerw w ścianach, aby położyć przewody. System GRENTON oferuje moduły działające bezprzewodowo bez konieczności prowadzenia kabli.

 new_modules_1.jpg

Zacznij od czegoś prostego i rozbuduj swój system w przyszłości

Mist Computing zapewnia niezwykle proste przejście od małego systemu do rozbudowanej instalacji. Możesz zacząć od podstawowych funkcji lub jednego pomieszczenia wydając naprawdę bardzo niewiele, a w dowolnej chwili rozbudujesz swój system. Wykorzystaj Smart Home Grenton w swoim kinie domowym lub do sterowania lamp w salonie, a gdy Ci się spodoba, łatwo dokładaj kolejne elementy i funkcje.

 smart-home-2006026_1280.png

 

Grenton Object Manager

Wszystko staje się łatwiejsze, gdy masz odpowiednie narzędzia. Wraz z systemem inteligentnego domu GRENTON otrzymasz Object Manager - bardzo intuicyjną aplikację, dzieki której łatwo i szybko podłączysz nowe moduły do systemu, skonfigurujesz ich powiązania oraz stworzysz scenariusze.
GRENTON Object Manager jest prosty w obsłudze, ale nie spartański. Duża liczba przydatnych funkcji konfiguracyjnych pozwoli Ci stworzyć inteligentny dom Twoich marzeń, a wbudowane funkcje diagnostyczne ułatwią Ci zarządzanie. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia.

 om.png

 

 

 

 

 

Inteligentny Dom z bezpiecznym szyfrowaniem

System Inteligentnego Domu Grenton jest zabezpieczony przy pomocy szyfrowania AES 128. Takie same mechanizmy szyfrowania są wykorzystywane w systemach bankowych do zabezpieczenia transakcji.

7854(2).png

 

GRENTON Smart Home to system oszczędności

Wiele się mówi o oszczędnościach jakie przynoszą instalacje inteligentnego domu. Skąd jednak biorą się te oszczędności, skoro moduły automatyki budynkowej podczas działania same zużywają prąd? Przecież dom wyposażony w taki system powinien zużywać więcej energii niż standardowy budynek!

Odpowiedź jest prosta: oszczędności w inteligentnym domu biorą się ze znacznie efektywniejszego gospodarowania energią i wodą. To, co zaoszczędzimy wykorzystując inteligentne funkcje jakie oferuje system, zdecydowanie przewyższa zużycie energii potrzebnej do działania modułów.

Bez-nazwy(10).png