Za pomocą zwykłej domowej sieci Wi-Fi wszystkie urządzenia MusicCast komunikują się ze sobą, a więc można wszystkimi sterować za pomocą jednej aplikacji, a przede wszystkim bezprzewodowo przesyłać między nimi dźwięk, nawet jeśli znajdują się w różnych pokojach w domu! Dlatego też MusicCast nazywamy systemem multiroom.

Od czego zacząć?

Zaletą systemu MusicCast jest jego wszechstronność - możesz zacząć od dowolnego urządzenia MusicCast i z czasem dodawać kolejne komponenty, budując swój domowy system multiroom w swoim tempie i według swoich potrzeb. Każdy produkt MusicCast jest równoważny, więc niezależnie czy zaczniesz od zaawansowanego amplitunera AV czy prostego głośnika, system zawsze i dla każdego produktu działa tak samo - każde urządzenie potrafi wysyłać i odbierać dźwięk. Możesz wybierać spośród amplitunerów kina domowego, komponentów stereo, soundbarów, mini-wież, głośników bezprzewodowych, odtwarzaczy sieciowych i innych.

Jak to działa?

W każdym pokoju może grać inna muzyka lub ta sama w całym domu. Możecie też łączyć pokoje w różne grupy - ten sam utwór może rozbrzmiewać w salonie i kuchni, podczas gdy w sypialni odtwarzana będzie zupełnie inna piosenka. Wszystkim wygodnie sterujesz z darmowej, polskojęzycznej aplikacji MusicCast Controller.Czy mogę przesłać do innego pokoju również dźwięk z zewnętrznych urządzeń np. telewizora?

Tak! Dźwięk z wszystkich źródeł, zarówno wbudowanych jak i zewnętrznych możesz przesłać do innych urządzeń w całym domu! Przykład? Dźwięk z TV podłączonego do dowolnego soundbara Yamaha MusicCast możesz wysłać do kuchni bądź sypialni np. do głośnika bezprzewodowego. To samo dotyczy odtwarzaczy CD, gramofonów czy konsoli - cokolwiek podłączysz do urządzenia Yamaha MusicCast, możesz przesłać dalej!

Salon

Nagłośnienie salonu z systemem MusicCast? Z łatwością zbudujesz je na bazie amplitunera wyposażonego w dodatkowe funkcje takie, jak AirPlay, łączność Bluetooth, optymalizacja dźwięku YPAO czy sterowanie za pomocą aplikacji MusicCast Controller. Chcesz zrobić to prościej? Sięgnij po jeden z wielu produktów z rodziny MusicCast.


Kuchnia

Chcesz umilić sobie czas spędzony w kuchni, słuchając muzyki z ulubionego serwisu streamingowego? Nic prostszego! Wystarczy sięgnąć po jeden z głośników wyposażonych w system MusicCast, jak chociażby ISX-18D. Atutem urządzenia jest także możliwość słuchania audycji radiowych, zarówno analogowych FM, jak i cyfrowych DAB+.


Jadalnia

Kompaktowy, a przy tym niezwykle funkcjonalny - tak w kilku słowach można scharakteryzować głośnik bezprzewodowy Yamaha MusicCast MusicCast 50. Korzystając z Wi-Fi, AirPlay lub Bluetooth z łatwością prześlesz do urządzenia muzykę ze swojego smartfonu, tabletu lub komputera. Ten głośnik możesz umieścić gdzie tylko chcesz.


Sypialnia

Chcesz budzić się i zasypiać przy dźwiękach ulubionej płyty CD lub stacji radiowej? Idealnym wyborem będzie mini-wieża z serii PianoCraft MCR-N470D. Masz do dyspozycji radio FM, cyfrowe DAB+ lub radio internetowe, a także łączność Bluetooth i AirPlay oraz dostęp do serwisów muzycznych online. Całe bogactwo świata w Twojej sypialni.


Przedpokój

Przedpokój, korytarz, klatka schodowa, a nawet piwnica czy garaż - to kolejne pomieszczenia w Twoim domu, do których możesz z łatwością wprowadzić muzykę z pomocą systemu MusicCast. Model MusicCast 20 można bez problemu ustawić na stoliku, dzięki niewielkim jego rozmiarom. Doskonały dźwięk zapewnia wbudowany procesor DSP.
Integrując urządzenia Yamaha z systemem inteligentnego domu Grenton masz możliwość włączenia i wyłączenia muzyki nawet gdy znajdujesz się w innym pomieszczeniu.
Moduł Gate HTTP we współpracy z centralą GRENTON połączy się z urządzeniami Yamaha i wykona twoje polecenia. Aplikacja Grenton pozwoli ci na wykonanie takich działań używając telefonu, lub poprzez wciśnięcie w pełni programowalnego przycisku na Smart Panelu, umieszczonego na ścianie.


Gabinet

Wyobrażasz sobie swoją pracownię lub domowe biuro bez muzyki? My też nie! Na szczęście MusicCast to także systemy stereo - wybierz jeden z naszych amplitunerów, na przykład RX-V485. Klasyczny design, wysokiej jakości dźwięk i pełnia nowoczesnych możliwości - nie potrzebujesz nic więcej!