Każdemu z nas zdażyło się kiedyś zapomnieć kluczy lub nawet je zgubić. Niejednokrotnie goście przyszli w czasie naszej nieobecności i byli zmuszeni czekać na nas pod dzwiami. Nie pierwszy raz opuściliśmy swój dom i zastanawialiśmy się czy dzwi wejściowe zostały zamknięte. Mamy na to nowoczesny sposób, dzięki któremu przejmiemy kontrolę nad dzwiami z każdego miejsca na świecie. Jedyne co potrzebujemy to smartfon, zestaw inteligentnego zamka przedstawionego poniżej i dostępu do internetu. Dzięki takiemu zestawowi będziemy mogli otworzyć dzwi zdalnie, skontrolować czy na pewno zamknęliśmy dzwi. Zdalnie wpuścisz gości do środka a nawet będzie mógł wysłać im zdalny dostęp do Twojego zamka. Dodatkowo powiadomienia przychodzące na telefon poinformuje Cię kto i o której wychodził lub wchodził do domu.

Co potrzebujesz, aby mieć takie możliwości?

Jedyne co potrzebujesz to bridge i zamek firmy TEDEE, zamek GERDA, smartfon z systemem Android oraz dostęp do interentu. Pewnie zastanawiasz się co to za urządzenia i co one robią? Już wyjaśniam.


Bridge TEDEE
to bezprzewodowy router, łączący smartfon z zamkiem tedee. W takiej konfiguracji możesz sterować zamkiem, przyznawać dostępy oraz sprawdzać jego status z każdego miejsca, gdzie jest Internet.
Bridge może być zasilany na dwa sposoby:
- przez ładowarkę USB – podłączoną bezpośrednio do gniazda zasilania 100-240V AC
- przewodem micro USB – podłączonym do źródła zasilania (np. ładowarki USB, power bank lub laptopa


Zamek TEDEE to nowoczesny zamek elektroniczny, który montuje się od wewnątrz mieszkania, w drzwiach wyposażonych w standardową, europejską wkładkę profilową.
Zamek wyposażony jest w akumulator litowo-polimerowy, który możesz naładować standardową ładowarką USB lub podłączając power bank. Czas pracy na jednym ładowaniu to przeciętnie trzy do sześciu miesięcy.


Wkładka GERDA, dzięki której łatwo zamontujesz zamek tedee w swoich drzwiach. Modułowość wkładki zapewnia pełen zakres regulacji wymiarów od strony wewnętrznej drzwi.

Tabelę z wszystkimi możliwymi wymiarami znajdziesz na stronie produktu.

Wkładka GERDA SLR Modular jest atestowana w klasie zabezpieczenia 6, zgodnie z normą PN-EN 1303:2015-07.

Dlaczego tedee?

Po pierwsze Wygoda.

- autootwieranie / autozamykanie
Otwieraj i zamykaj drzwi smartfonem o każdej porze, gdziekolwiek jesteś. Spodziewasz się gości? Wyślij im dostęp lub otwórz drzwi zdalnie. Wracasz z zakupami? Zamek wpuści Cię do domu gdy podejdziesz do drzwi oraz zamknie je za Tobą automatycznie.
Po drugie Wydajność

- niezwykle wydajny akumulator
Inżynierowie Gerdy przy współpracy Instytutu Badawczego z Korei Południowej opracowali dedykowany, bardzo wydajny akumulator o niewielkich rozmiarach. Zapewnia on mechanizmowi prąd na pół roku pracy. Gdy jednak zajdzie potrzeba ładowania, zamek sam Cię o tym poinformuje i naładujesz baterię w jedną noc.
Po trzecie Design

- stylowy, funkcjonalny, bezpieczny
Najwyższa jakość wykonania i najmniejszy na rynku rozmiar urządzenia powodują, że zamek tedee to najbardziej innowacyjne rozwiązanie w swojej kategorii. Aluminiowa obudowa i elegancki design sprawiają, że pasuje do każdego wnętrza.

W jaki sposób mogę sterować inteligentnym zamkiem?

Sterować zamkiem możesz na dwa sposoby. Pierwszy z nich to tradycyjne otwarcie dzwi kluczami.

Drugi z nich to wygodna inteligentna aplikacja, dzięki której będziesz sterować swoim zamkiem z każdego miejsca. Aplikację możesz pobrać na telefon z systemem Android z aplikacji Google Play. Posiadanie aplikacji da nam wiele możliwości, które opisane są poniżej.

1. Zdalna obsługa zamka

Otwieraj, zamykaj i sprawdzaj status zamka. Możesz robić to w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca na świecie. Z pracy, gdy jesteś w podróży służbowej bądź przebywasz na urlopie za granicą.

2. Autootwieranie

Dzięki aplikacji tedee nie musisz szukać kluczy, gdy masz zajęte ręce. Włącz funkcję automatycznego otwierania w określonej przez Ciebie strefie. Zamek otworzy się, gdy tylko zbliżysz się do drzwi.

3. Powiadomienia

Aplikacja poinformuje Cię o każdorazowym otwarciu drzwi, jak i poprawnym ich zamknięciu. Gdy po kilku miesiącach użytkowania stan baterii będzie niski, aplikacja poinformuje Cię z wyprzedzeniem.

4. Dziennik aktywności

Sprawdź, kto otwierał drzwi, kiedy wszedł do domu oraz czy go opuścił. Sprawdź, czy dom jest na pewno zamknięty, gdy wszyscy domownicy są poza nim.



Czy ten inteligentny system jest bezpieczny?

Tak. Bezpieczeństwo jest jedną z cech jaką charakteryzuje się inteligentny system zamków. Pierwszą jego zaletą odnośnie bezpieczeństwa jest to że inteligentna wkładka z zewnątrz dzwi wygląda dokładnie tak samo jak klasyczna. Dzięki temu osoby przechodzące przy naszych dzwiach nawet nie będą miał pojęcia o zamontowaniu w nich inteligentnego zamka.

Zamek posiada gwarancję bezpieczeństwa GERDA

Mechanizm napędzający zamek to innowacyjna i opatentowana konstrukcja opracowana przez inżynierów Gerdy i ekspertów IoT.
Wszystkie dane z aplikacji są szyfrowane przez najbezpieczniejszy protokół TLS 1.3 z 256-bitowym kluczem bezpieczeństwa. Ten sam system zabezpieczeń wykorzystywany jest przez światowych liderów technologicznych.

Zaletą aplikacji są także trzy poziomy dostępu. Dzięki temu udzielając dostępu gościom nie mogą oni ingerować w ustawienia naszej aplikacji i udzielanie dostępów. Wyróżniamy trzy rodzaje dostępu:

1. Właściciel

Ma dostęp do wszystkich funkcjonalności zamka i zarządza dostępami pozostałych użytkowników.

2. Administrator

Może korzystać ze wszystkich funkcjonalności zamka i zarządzać dostępami dla gości.

3. Gość

Może otwierać i zamykać zamek zgodnie z przyznanym dostępem.

Czy jestem w stanie sam założyć ten system?

Tak. System jest na tyle intuicyjny, że jego montaż nie jest skomplikowany. Pomocne również są instrukcje pisemne i filmy video przedstawiające krok po krok prawidłowy montaż systemu.
Wszystkie pomocne materiały znajdują sie w linku poniżej.

Instrukcja montażu

Gdzie kupię system inteligentnego zamka?

Przedstawiony system możesz zakupić w naszym sklepie, który znajduje się w linku poniżej.
grenton.vidom.pl
Kupując cały zestaw oszczędzasz nawet do 8%.