Oświetlenie LED w kuchni jest bez wątpienia bardzo mocnym atutem firmy KLUŚ, szczególnie w połączeniu z niezastąpionym w swym działaniu systemem GRENTON Smart Home, dzięki któremu sterowanie oświetleniem oraz rozbudowane sceny świetlne otrzymujemy na wyciągnięcie palca.

Niewielkie meblowe listwy LED oraz profile aluminiowe wpuszczane doskonale nadają się do tworzenia nastrojowego oświetlenia
w kuchniach
i jadalniach. Podszafkowe lampy, dobrze doświetlając blat roboczy, ułatwią przyrządzanie posiłków oraz sprzątanie.


Profil PSD-H umożliwia estetyczny montaż za pośrednictwem za pośrednictwem ukrytych (niewidocznych dla oka) mocowników. Jest to praktyczne rozwiązanie w przypadku instalacji oświetlenia na gotowej zabudowie kuchennej.


W niedużych kuchniach oświetlenie LED podszafkowe powinno dobrze doświetlać blat ale nie zajmować zbyt wiele miejsca czy zmuszać do skomplikowanego montażu. Profil MICRO-H spełnia obydwa warunki: jest nieduży oraz montuje się go „na klik” do mocowników przykręconych do mebla standardowym wkrętem.


MICRO-ALU to profil aluminiowy LED o bardzo wielu zastosowaniach. Jest nieduży, lekki i można go montować do ścianek meblowych za pomocą profesjonalnych taśm dwustronnie przylepnych.


Tam gdzie przestrzenie robocze wymagają intensywnego oświetlenia dobrze sprawdzi się TRIADA – płaska listwa świetlna LED, która mieści aż trzy paski ledowe.


PSD-4_K to klasyczna listwa LED meblowa. Jest lekki, nieduży a po wmontowaniu w ściankę meblową jego kołnierz zakrywa nieestetyczne krawędzie wpustu.


W przypadku gdy instalacja oświetleniowa musi dopasować się do istniejącej zabudowy warto sięgnąć po profile KLUŚ z bogatym zapleczem akcesoriów montażowych. GIZA jest profilem aluminiowym LED, który można podwiesić na stalowych linkach lub prętach oraz montować do różnego rodzaju powierzchni.


Dobre doświetlenie profesjonalnych obszarów roboczych przy jednoczesnym uniknięciu olśnienia to trudne zadanie. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie profili kątowych LED takich jak 45-ALU.


Profil LED okrągły OLEK ma gładkie, estetyczne ścianki i można łączyć go w długie linie świetlne. Służy do budowy lamp LED, głównie podwieszanych za pomocą zawieszek lub zaślepek przewodnikowych.


Profil LED okrągły PDS-O jest jednym z najbardziej popularnych profili KLUŚ. Ciekawym rozwiązaniem są lampy LED wyposażone w zaślepki przewodnikowe. Przenoszą one zasilanie bez konieczności oddzielnego prowadzenia kabla.


Profil kątowy LED LOC-30 najlepiej sprawdza się w oświetleniu podszafkowym. Kieruje światło pod kątem 30 stopni. Wewnątrz profilu można wygodnie przeprowadzić okablowanie.


Profil kątowy KOPRO-30 przeznaczony jest głównie do oświetlenia kuchennych blatów roboczych. Kieruje światło pod kątem 30 stopni, posiada dwa rodzaje mlecznych osłon: prostą i łukowatą.


Profil kątowy LED KOPRO przeznaczony jest głównie do oświetlenia kuchennych blatów roboczych. Kieruje światło pod kątem 90 stopni, posiada trzy rodzaje mlecznych osłon: prostą, „półokrągłą”
i „kwadratową”.


Profile LED 90 stopni dobrze sprawdzą się w miejscach, w których należy ukryć źródło światła. Profil 45-ALU zamontowany na drzwiczkach szafki oświetli jej wnętrze ale nie porazi światłem użytkownika.