Automatyka budynkowa, inteligentne budownictwo, Smart Home to coraz częściej spotykane i wykorzystywane technologie. Podczas budowania domów coraz więcej osób intersuje się tą technologią i chce ją posiadać. W związku z tym rośnie także ilość osób montujących takie systemy. Każdy z nich chce w jak najlepsy sposób przygotować się do wejści w taką technologię. W wykonaniu takiego kroku bardzo pomocny będzie Grenton Smart Home System Starter Kit. Jest to zestaw modułów oraz akcesoriów niezbędnych do podłączenia modułów i rozpoczęcia konfiguracji systemu Smart Home Grenton. Zestaw zawiera pełnowartościowe produkty dobrane w taki sposób, aby samodzielnie nauczyć się sposobu podłączenia oraz zaprogramowania systemu Grenton. Urządzenia zawarte w zestawie pozwalają na realizację wszystkich ćwiczeń przedstawionych w ramach Akademii Grenton oraz na udział w szkoleniach zdalnych i Webinariach. Posiadając taki zestaw możemy w wysokim stopniu nauczyć się programowania i całej struktury systemów Smart Home Grenton.

Zestaw Grenton Smart Home System Starter Kit zawiera takie produkty jak:

1. CLU Z-Wave, DIN, Eth, TF-Bus – 1 szt.
Moduł Common Logic Unit (CLU) jest głównym elementem hybrydowego (przewodowo - bezprzewodowego) systemu Grenton. Magazynuje oraz przetwarza zaprogramowane konfiguracje systemu inteligentnego domu (np. konfiguracja przycisków, sceny świetlne, logiki, scenariusze). CLU komunikuje się z pozostałymi modułami wchodzącymi w skład inteligentnego domu za pośrednictwem przewodów oraz drogą radiową, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

2. ROLLER SHUTTER, DIN, TF-Bus – 1 szt.
Moduł Grenton ROLLER SHUTTER umożliwia sterowanie napędami do żaluzji lub rolet (np. rolety zewnętrzne, rolety wewnętrzne, zasłony, kurtyny, markizy).

3. DIMMER MOSFET, DIN, TF-Bus – 1 szt.
Zadaniem modułu ściemniacza jest sterowanie poziomem natężenia światła w pomieszczeniach jak również na zewnątrz. Jego zaletą jest płynna zmiana intensywności świecenia, a także dokładne ustawienie wymaganego poziomu jasności oświetlenia pokoju czy ogrodu.

4. LED RGBW, DIN, TF-Bus – 1 szt.
Zadaniem modułu LED RGBW jest sterowanie jasnością oraz barwą światła emitowanego przez oświetlenie LED. Dzięki wykorzystywaniu czterech wyjść odpowiedzialnych za emisję koloru czerwonego, zielonego, niebieskiego i ciepłego białego można otrzymać dowolną barwę emitowanego światła.

5. I/O MODULE 8/8, DIN, TF-Bus – 1 szt.
Grenton I/O Module charakteryzuje się  możliwością obsługi funkcjonalności włącz / wyłącz do 8 niezależnych od siebie urządzeń inteligentnego domu (np. sterowanie lampami i zaworami, sterowanie bramą wjazdową lub rekuperatorem). Umożliwia także podłączenie do 8 elementów dysponujących wejściem stykowym (np. klasyczne włączniki, czujniki ruchu, dymu bądź zalania).

6. BUS MODULE, DIN, TF-Bus – 1 szt.
Moduł pozwalający na wyprowadzenie obiektowej części magistrali TF-Bus.

7. TOUCH PANEL 8B biały, TF-Bus lub TOUCH PANEL 8B czarny, TF-Bus – 1 szt.
Touch Panel 8B z powodzeniem zastępuje tradycyjne włączniki ścienne. Posiada 8 przycisków, które mogą w niezależny od siebie sposób realizować zaprogramowane funkcje. Panel posiada możliwość odczytu aktualnej temperatury pomieszczenia, za sprawą wbudowanego czujnika.

8. GRENTON TF-Bus, Cable 2x0,8+(2x2x0,5) - 1mb.
Kabel Grenton TF-Bus to dedykowany kabel do instalacji Grenton Smart Home. Jest on rekomendowanym kablem do wykonania instalacji Inteligentnego Budynku bazującej na urządzeniach Grenton. Kabel zapewnia optymalne warunki pracy Modułów i Paneli Grenton. Odpowiednio dobrane żyły zasilające pozwalają na wydajne zasilanie urządzeń. Do produkcji zastosowany został miedziany drut, który zapewnił bezkompromisowe podejście do własności elektrycznych i trwałości kabla. Kabel posiada wszelkie niezbędne certyfikaty umożliwiające stosowanie go przy wykonywaniu instalacji niskonapięciowych.

9. Zasilacz DC 24V 1,5A, DIN Mean Well - 1 szt.
Moduł zasilacza pozwala na przetworzenie wysokiego napięcia sieciowego na stałe napięcie 24V. Umożliwia to nam zasilenie modułów, wymagających napięcia stałego 24V, używanych w rozdzielnicy. Cechuje go wysoka sprawność i szeroki zakres temperatury pracy.

10. Patchcord UTP 2m – 1 szt.

Przedstawiony zestaw umożliwia wykonanie wielu czynności np. takich jak:
• Pozwala na tworzenie podstawowych zależności i zaawansowanych skryptów logicznych
• Umożliwia na dostęp do systemu z aplikacji mobilnej myGrenton (lokalnie i zdalnie przez GrentonCloud)
• Umożliwia na podpięcie i skonfigurowanie lampy ściemnianej
• Umożliwia na podpięcie i skonfigurowanie paska LED RGBW ze zmianą barwy i natężenia światła
• Pozwala na wysterowanie 8 urządzeniami na zasadzie załącz/wyłącz
• Pozwala na podłączenie 8 włączników lub czujników z wyjściem stykowym
• Zawiera panel sterujący Grenton TouchPanel 8B, który posiada 8 konfigurowalnych przycisków, czujnik światła i czujnik temperatury
• Umożliwia rozbudowę systemu o dalsze moduły (max.48 modułów na jeden moduł CLU)

Cały przedstawiony zestaw można zakupić na naszej stronie grenton.vidom.pl
Zestaw z panelem białym

Zestaw z panelem czarnym