• Kategorie
  • YAMAHA MusicCast RX-V6A

Symbol: RX-V6A
Dostępny w magazynie Magazyn Główny
4199.00
Zestaw Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2-30 dni
Dostawa od 0
Paczkomat InPost 0
Kurier 0
Kurier (dłużyca do 2m) 0
Darmowa dostawa dłużyca 0
Odbiór osobisty (przedpłata) 0
Waga 9.8 kg

image

YAMAHA MusicCast RX-V6A 

image

image    OPIS PRODUKTU

Od wielu lat Yamaha wyznacza kierunki rozwoju branży audio-wideo, dostarczając rozrywki na najwyższym poziomie. Na przestrzeni lat ten japoński producent dostarczał produkty, które dzisiaj z powodzeniem umilają nam czas. W dobie bezprzewodowej transmisji sygnału, wszechobecnego streamingu, rozwoju sygnału wysokiej rozdzielczości Yamaha prezentuje 7-kanałowy amplituner kina domowego Yamaha RX-V6A, który jest swoistym kombajnem, centrum domowej rozrywki. Złącza HDMI obsługujące 8K, program dźwięku Dolby Atmos z funkcją wizualizacji wysokości, wsparcie najnowszego standardu obrazu HDR10+, funkcje dedykowane gamingowi czy analizator akustyczny pomieszczenia YPAO to tylko niektóre funkcje tego urządzenia. Jeżeli dodamy do tego nowy, niezwykle stylowy, elegancki design, autorski system multiroom MusicCast czy całkowicie nową konstrukcję wzmacniacza, to otrzymujemy urządzenie nowoczesne, funkcjonalne i stylowe.


image

   WŁAŚCIWOŚCI

- Złącza HDMI 8K, które umożliwiają podłączenie wielu urządzeń jednocześnie, np. konsoli i odtwarzacza Blu-Ray
- Jeszcze lepszy, bardziej nasycony, żywszy obraz dzięki zastosowaniu standardu obrazu HDR10+
- Funkcje dedykowane graczom (ALLM, VRR, QMS, QFT)
- Dolby Atmos wyposażony w dodatkową funkcję wirtualizacji wysokości – bez konieczności stosowania 7 głośników
- Multiroom MusicCast oraz funkcje sieciowe (AirPlay2, Wi-Fi, Bluetooth)
- Nowoczesny design
- Całkowicie nowa konstrukcja sekcji wzmacniacza
- Możliwość bezprzewodowej konfiguracji głośników tylnych (MusicCast Surround)
- Analizator akustyczny pomieszczenie YPAO  R.S.C
- Sterowanie i konfiguracja dzięki dedykowanej aplikacji MusicCast, pilot zdalnego sterowania oraz obsługa asystentów głosowych
- Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla bezpośredniego podłączenia gramofonu i inne złącza

 

image

   DANE TECHNICZNE

Ilość kanałów: 7.2
Moc wyjściowa: Rated Output Power (1kHz, 1ch driven) 150W (4 ohms, 0.9% THD); Rated Output Power (20Hz-20kHz, 2ch driven) 100 W (8 ohms, 0.06% THD); Maximum Effective Output Power (1kHz, 1ch driven) (JEITA) 160W (6 ohms, 10% THD)
 

SEKCJA AUDIO-WIDEO:
Dekodery dźwięku: Cinema DSP 3D, Dolby Atmos, DTS:X
Ilość trybów DSP: 3
3D Video: Nie
4K Video: Tak
8K Video: Nie
Konwersja/Skalowanie wideo: Nie
 

WEJŚCIA / WYJŚCIA:
HDMI (wej. / wyj.): 7/1
Front HDMI: Nie
Component Video (wej./wyj.): Nie
Cyfrowe Optyczne (wej.): 1
Cyfrowe Coaxial (wej.): 1
Front USB: Tak
Wejście gramofonowe: Tak
Terminale głośnikowe: Zakręcane
 

SEKCJA SIECIOWA:
Certyfikat DLNA: Nie
Radio internetowe: Nie
Bezprzewodowy streaming: AirPlay, Bluetooth
Serwisy strumieniujące: Spotify
Tryb GAPLESS (bez pauz): Nie
Sterowanie aplikacją: Tak
WiFi: Tak
FLAC, WAV 192/24: Nie
Bluetooth: Tak
 

DODATKOWE FUNKCJE:
Pilot (typ): Zaprogramowany
Automatyczna kalibracja: Tak (YPAO RSC)
Komendy makro: Nie
Multizone: Nie
Zone HDMI: Nie
 

ZASILANIE:
Pobór mocy (standby): 0,1 W
Tryb ECO: Nie
 

OGÓLNE:
Wymiary (S x W x G) mm: 435 x 171 x 377
Waga kg: 9.8

Yamaha RX-V6A

Złącza HDMI obsługujące 8K

Yamaha MusicCast RX-V6A jest flagowym modelem serii RX-V i został wyposażony w wiele złączy HDMI (7 wejść/1 wyjście). Należy podkreślić, że 3 wejścia HDMI obsługują rozdzielczość 8K/60 Hz* czyniąc go domowym centrum rozrywki na lata. Dzięki temu możemy bez problemu w tym samym czasie podłączyć wiele urządzeń obsługujących rozdzielność 8K, np. konsole i odtwarzacz Blu-Ray. Warto wspomnieć, że wszystkie wejścia kompatybilne są z wcześniejszymi formatami, więc nie będzie żadnego problemu z podłączeniem urządzeń obsługujących rozdzielczość 4K/120 Hz i niższe. Aby skorzystać z pełni możliwości obsługi 8K konieczna będzie aktualizacja oprogramowania amplitunera i kompatybilnego z 8K telewizora.

Standard obrazu HDR10+ jeszcze bardziej krystaliczny, nasycony, żywszy obraz

Standard HDR10+ swoją przewagę buduje poprzez obsługę dynamicznych metadanych (w odróżnieniu od statycznych wykorzystywanych w innych standardach). Dzięki przekazywanym informacjom twórcy filmu otrzymują informacje nie tylko o całym filmie, lecz także o poszczególnych scenach i ujęciach, np. ukazując jeszcze głębszy kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi scenami. Aby skorzystać z obsługi standardu HDR10+ konieczna będzie aktualizacja oprogramowania.

image

Idealny partner dla graczy

RV-V6A jest urządzeniem, które zostało wyposażone w szereg najnowocześniejszych technologii, które znalazły zastosowanie m.in. w kolejnej generacji konsol. Są to ALLM (Auto Low Latency Mode) i VRR (Variable Refresh Rate). Pierwsze z rozwiązań jest stosowanym w grach mechanizmem eliminującym opóźnienia. Układ dostosowuje również częstotliwość odświeżania tak, aby zachować płynność obrazu. Przy przełączaniu źródła, np. na film, funkcja jest automatycznie dezaktywowana. VRR to zastosowany w grach mechanizm eliminujący rozrywanie się ramek obrazu i minimalizujący opóźnienia, a także dostosowujący częstotliwość odświeżania tak, aby zachować płynność obrazu. W połączeniu z funkcjami QMS (Quick Media Switching), redukującą opóźnienie sygnału przy przełączaniu i eliminującą chwilowy czarny ekran, oraz QFT (Quick Frame Transport), zmniejszającą opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu, RX-V6A pięknie odwzoruje jakość dźwięku gier i bez żadnych opóźnień oraz zniekształceń odtworzy obraz w maksymalnej rozdzielczości. Powyższe funkcje i systemy dedykowane graczom tworzą z RX-V6A idealnego partnera dla nawet najbardziej wymagających użytkowników. Funkcje dedykowane grom dostępne są po aktualizacji oprogramowania. Aby w pełni wykorzystać potencjał „systemów gamingowych” konieczny jest kompatybilny z nimi telewizor.

Dolby Atmos wyposażony w dodatkową funkcję wirtualizacji wysokości – bez konieczności stosowania 7 głośników

Referencyjny model serii RX-V umożliwia wykorzystanie siedmiu głośników w celu optymalnego odwzorowania atmosfery sali kinowej. Aby sprostać wymaganiom najbardziej wymagających użytkowników, Yamaha pozwala cieszyć się dźwiękiem Dolby Atmos także tym użytkownikom, którzy nie posiadają w swoim systemie głośników sufitowych lub promieniujących do góry. Do odwzorowania wysokości układ Yamahy wykorzystuje głośniki skierowane do przodu. Dzięki temu użytkownik może tak skonfigurować pięć głośników (dwa przednie, centralny i dwa efektowe), aby uzyskać efekt dodatkowych głośników sufitowych lub może skorzystać ze wszystkich dostępnych głośników w systemie, aby uzyskać efekt czterech głośników sufitowych. 

Yamaha RX-V6A

Multiroom MusicCast oraz funkcje sieciowe (AirPlay2, Wi-Fi, Bluetooth)

Aplituner RX-V6A, jak przystało na domowe centrum rozrywki, wyposażony został w autorski system multiroom Yamaha Musicast, który daje szereg możliwości strumieniowania muzyki z amplitunera do urządzeń w innych pomieszczeniach. Dodatkowo amplituner wyposażony został w liczne funkcje sieciowe, takie jak radio internetowe, czy serwisy streamingowe (m.in. Tidal czy Spotify). Inżynierowie nie zapomnieli o użytkownikach Apple wyposażając RX-V6A w obsługę Airplay2. Na pokładzie znajdziemy również dwukierunkowy Bluetooth oraz Wi-Fi (2.4 / 5 GHz)

Nowoczesny design

Yamaha RX-V6A to nie tylko najnowocześniejsze systemy elektroniczne. Yamaha to również pięknie prezentujące się urządzenie, które będzie dostojnie prezentować się w każdym pomieszczeniu, od rustykalnego po nowoczesne. Elegancki, czarny panel przedni w połączeniu z białym wyświetlaczem będzie współgrał z całością wyposażenia wnętrza. Aby zminimalizować ilość przycisków japońscy inżynierowie wykorzystali sterowanie dotykowe co pokazuje z jakim pietyzmem urządzenie zostało zaprojektowane od początku do końca.

Całkowicie nowa konstrukcja sekcji wzmacniacza

Nowe amplitunery Yamaha zostały wyposażona w całkowicie przeprojektowany, nowy wzmacniacz charakteryzujący się m.in. dużą szybkością narastania napięcia wyjściowego, dzięki czemu aplituner potrafi bardzo szybko odpowiedzieć na gwałtowne zapotrzebowanie na energię, np. w scenach akcji lub w dynamicznych zmianach w muzyce. Dzięki nowemu wzmacniaczowi dźwięk jest dynamiczny, potężny, pełen mocy i ekspresji, a moc 100W na kanał (przy 8 omach) i 150W (przy 4 omach) sprawia, że nawet w największych scenach bitew czy w przypadku dużych składów muzycznych dynamika pozostanie niezachwiana.  Nowy wzmacniacz to także bardziej precyzyjna transmisja sygnału dla dźwięku wysokiej rozdzielczości.

image

Możliwość podłączenia bezprzewodowych głośników tylnych (MusicCast Surround)

Yamaha RX-V6A jest także kompatybilny z technologią MusicCast Surround, dzięki której do amplitunera można bezprzewodowo podłączyć również głośniki MusicCast 20 lub MusicCast 50 jako tylne głośniki efektowe w kinie domowym.  Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy prowadzić przewodów od amplitunera do głośników tylnych zachowując zalety pełnego systemu kina domowego.

Analizator akustyczny pomieszczenie YPAO  R.S.C

W uzyskaniu emocjonującego i niezwykle realistycznego dźwięku pomaga autorska technologia YPAO™ R.S.C. z pomiarem wielopunktowym. YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer) analizuje akustykę pomieszczenia i system audio, a następnie precyzyjnie dostraja różne parametry audio, aby zapewnić najlepszy dźwięk w pokoju odsłuchowym. Wystarczy umieścić dołączony mikrofon w miejscu odsłuchu i uruchomić YPAO, aby system został automatycznie skalibrowany pod kątem optymalnej wydajności w miejscu ustawienia kina domowego.

Sterowanie i konfiguracja dzięki dedykowanej aplikacji MusicCast, pilot zdalnego sterowania oraz obsługa asystentów głosowych

Amplitunerem można sterować za pomocą dołączonego pilota niemniej jednak może on być również zarządzany przez darmową, polskojęzyczną aplikację MusicCast lub asystentów głosowych (ich dostępność może różnić się w zależności od regionu i wymaga urządzenia z wbudowanym mikrofonem np. smartfona lub głośnika z wbudowanym asystentem głosowym).

Wbudowany przedwzmaczniacz gramofonowy dla bezpośredniego podłączenia gramofonu i inne złącza

Do RX-V6A możesz również podłączyć gramofon, nawet jeśli nie jest on wyposażony w wbudowany przedwzmacniacz. Ponadto amplituner udostępnia port USB (na przedniej ściance), port sieciowy, koncentryczne i optyczne wejścia cyfrowe oraz cztery pary wejść analogowych. 


WŁAŚCIWOŚCI

- Złącza HDMI 8K, które umożliwiają podłączenie wielu urządzeń jednocześnie, np. konsoli i odtwarzacza Blu-Ray
- Jeszcze lepszy, bardziej nasycony, żywszy obraz dzięki zastosowaniu standardu obrazu HDR10+
- Funkcje dedykowane graczom (ALLM, VRR, QMS, QFT)
- Dolby Atmos wyposażony w dodatkową funkcję wirtualizacji wysokości – bez konieczności stosowania 7 głośników
- Multiroom MusicCast oraz funkcje sieciowe (AirPlay2, Wi-Fi, Bluetooth)
- Nowoczesny design
- Całkowicie nowa konstrukcja sekcji wzmacniacza
- Możliwość bezprzewodowej konfiguracji głośników tylnych (MusicCast Surround)
- Analizator akustyczny pomieszczenie YPAO  R.S.C
- Sterowanie i konfiguracja dzięki dedykowanej aplikacji MusicCast, pilot zdalnego sterowania oraz obsługa asystentów głosowych
- Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla bezpośredniego podłączenia gramofonu i inne złącza

DANE TECHNICZNE

Ilość kanałów: 7.2
Moc wyjściowa: Rated Output Power (1kHz, 1ch driven) 150W (4 ohms, 0.9% THD); Rated Output Power (20Hz-20kHz, 2ch driven) 100 W (8 ohms, 0.06% THD); Maximum Effective Output Power (1kHz, 1ch driven) (JEITA) 160W (6 ohms, 10% THD)

SEKCJA AUDIO-WIDEO:
Dekodery dźwięku: Cinema DSP 3D, Dolby Atmos, DTS:X
Ilość trybów DSP: 3
3D Video: Nie
4K Video: Tak
8K Video: Nie
Konwersja/Skalowanie wideo: Nie

WEJŚCIA / WYJŚCIA:
HDMI (wej. / wyj.): 7/1
Front HDMI: Nie
Component Video (wej./wyj.): Nie
Cyfrowe Optyczne (wej.): 1
Cyfrowe Coaxial (wej.): 1
Front USB: Tak
Wejście gramofonowe: Tak
Terminale głośnikowe: Zakręcane

SEKCJA SIECIOWA:
Certyfikat DLNA: Nie
Radio internetowe: Nie
Bezprzewodowy streaming: AirPlay, Bluetooth
Serwisy strumieniujące: Spotify
Tryb GAPLESS (bez pauz): Nie
Sterowanie aplikacją: Tak
WiFi: Tak
FLAC, WAV 192/24: Nie
Bluetooth: Tak

DODATKOWE FUNKCJE:
Pilot (typ): Zaprogramowany
Automatyczna kalibracja: Tak (YPAO RSC)
Komendy makro: Nie
Multizone: Nie
Zone HDMI: Nie

ZASILANIE:
Pobór mocy (standby): 0,1 W
Tryb ECO: Nie
 

OGÓLNE:
Wymiary (S x W x G) mm: 435 x 171 x 377
Waga kg: 9.8