• Kategorie
 • MATEKO GAP - Zielony oczyszczacz powietrza MATEKO Lavender 3

Symbol: MAP-KH-U3365-H33W
Dostępny w magazynie Dostępne (Realizacja 24h)
Kup dodatkowo:
2199.00 -9% 1999.00
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
1999
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h - 72h
Dostawa od 0
Paczkomat InPost 0
Kurier 0
Kurier (dłużyca do 2m) 0
Odbiór osobisty (przedpłata) 0
Waga 12 kg
EAN 5903246542691

OCZYSZCZACZ POWIETRZA Lavender 3

10 Etapów oczyszczania

 1. Nawilżacz powietrza (wydajność 650 ml/h)
 2. Filtr HEPA H13 (eliminuje aż 99,99% PM2,5)
 3. Filtr anty bakteryjny (skuteczność 99,99%)
 4. Lampa UV-C (niszcząca bakterie i wirusy)
 5. Generator jonów (eliminuje mikroorganizmy chorobotwórcze i alergeny)
 6. Cykl leśny (reakcja biochemiczna, patent Mateko)
 7. Bio-box (moduł tworzący bogatą mikroflorę)
 8. Filtr tężnia (nośnik dla wytworzonej mikroflory)
 9. Roślinny system poprawy jakości powietrza
 10. Roots reggae (strefa korzeni rośliny oczyszczanie hydrofitowe, wchłanianie metali ciężkich, formaldehydów)
 • Sensor PM2,5
 • Sensor poziomu wilgotności powietrza
 • Czujnik temperatury
 • Funkcja Wi-Fi, zarządzanie przez aplikację
 • Donica hydroponiczna

Wirusy, bakterie i smog to obecnie największe źródło zagrożeń dla naszego zdrowia. W nowej, pandemicznej rzeczywistości, walczymy z przeciwnikiem niewidocznym dla nieuzbrojonego oka. W trosce o Ciebie, prezentujemy pierwsze na rynku, tak wszechstronne urządzenie. Oferujemy oręż, który pozwoli Ci ochronić Twoją rodzinę.

Cykl leśny

Jest to zastrzezona patentem Mateko, reakcja biochemiczna, w wyniku której otrzymujemy lesne zdrowe powietrze: wilgotne i energetyczne, pełne mikroorganizmów i natrlanych aromatów.

Efektywność tego systemu jest kilkakrotnie wyższa niż popularnych, mechanicznych oczyszczaczy powietrza.

Zielony oczyszczacz powietrza GAP łączy w sobie zalety naturalnej, odwiecznej technologii pochodzącej z natury, z najlepszymi cechami klasycznych, mechanicznych oczyszczaczy powietrza.

W nowej, pandemicznej rzeczywistości, walczymy z przeciwnikiem niewidocznym dla nieuzbrojonego oka. W trosce o Ciebie, stworzyliśmy pierwsze na rynku, tak wszechstronne urządzenie. Oferujemy oręż, który pozwoli Ci ochronić Twoją rodzinę.

Zbudowaliśmy GAP – Green Air Purifier

Zielony strażnik

Zdolny jest oczyścić i utrzymać najwyższy standard, nawilżonego powietrza. Wyposażony w wiele funkcji i wysokiej klasy podzespoły:

 • Bio-box (moduł tworzący bogatą mikroflorę)
 • Cooling-pad (współczesne tężnie, nośnik dla wytworzonej mikroflory)
 • Filtr HEPA H13 (zatrzymujący zanieczyszczenia PM2,5)
 • Filtr antybakteryjny
 • Lampa UV-C (niszcząca bakterie i wirusy)
 • Generator jonów (eliminujący mikroskopowej wielkości ciała stałe)
 • Sensor PM2,5
 • Nawilżacz powietrza
 • Funkcja wi-fi, zarządzanie przez aplikację

Na koniec dodajmy, że efektywność tego systemu jest kilkakrotnie wyższa niż popularnych, mechanicznych oczyszczaczy powietrza.

Zielony oczyszczacz powietrza GAP łączy w sobie zalety naturalnej, odwiecznej technologii pochodzącej z natury, z najlepszymi cechami klasycznych, mechanicznych oczyszczaczy powietrza.

Lavender 3 jest nowym modelem w kategorii nieobecnej dotąd na europejskim rynku. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie. Mateko we współpracy z producentem posiada patent na Europę, na technologię oczyszczania nazwaną Cyklem leśnym.
Z uwagi na funkcję nawilżania powietrzem uzdatnionym w Cyklu leśnym, urządzenie jest bardzo komfortowe dla osób cierpiących na alergie wziewne i choroby układu oddechowego.

Urządzenie oczyszcza, nawilża i wzbogaca powietrze o niezbędną do prawidłowego życia mikroflorę.
Mimo swojego rozmiaru i wagi (pełny zbiornik na wodę waży 12 kg + masa urządzenia 9,5 kg), dzięki zamontowanym rolkom, jednostka jest łatwa w manewrowaniu po podłożu. Lavendera 3 charakteryzuje cicha praca i elegancka prosta obudowa.

Donica hydroponiczna

Wyposażona jest w wyjmowane trzy plastikowe, ażurowe doniczki. W donicy sadzimy – hydroponicznie – rośliny. Proces oczyszczania z toksycznych substancji, metali ciężkich, również tych nagromadzonych w naszych domach, zachodzi w korzeniach roślin. Roślina metabolizuje szkodliwe substancje, przetwarzając je na masę zieloną. W regularnych odstępach czasu woda jest wypompowywana z donicy i wprowadzana do obiegu.
Dodatkowo część zielona rośliny tworzy tlen redukując dwutlenek węgla.

Tężnie – Filtr wkładki chłodzącej (Cooling-pad)

Jest to porowata struktura w działaniu przypominająca tężnie, woda przepływająca przez filtr nawilża go, zostawiając na ściankach wyhodowaną w cyklu leśnym mikroflorę i roślinne aromaty. Woda powoli przesącza się przez Cooling-pad i wpływa do Bio-boxa.

Bio-box

To opatentowany przez Mateko specjalny kontener, w którym są dostarczone przez wodę, i hodowane, niezbędne dla zdrowego naturalnego środowiska bakterie i mikroorganizmy. Aby mieć bogate bio-powietrze musimy pozwolić rozwinąć się tej florze.

Mikroorganizmy wyhodowane w Bio-boksie są rozprowadzone w wodzie i gromadzone w zbiorniku. Stąd, bogaty biologicznie roztwór wpompowywany jest do donicy. Przepływając przez korzenie roślin oczyszcza się z toksyn (formaldehyd, toluen, ksylen), wirusów, bakterii, i nasącza się roślinnym aromatem. Tak oczyszczona i przygotowana woda pompowana jest do dalszego procesu.

Światło UV (jak słońce) oczyszcza przepływającą wodę z patogennych bakterii.

Wzbogacona woda przesączając się przez Tężnie, pozostawia na ich strukturze, warstwę mikrobiologiczną. Zasysane z pomieszczenia powietrze tłoczone jest przez ścianę Tężni, porywając ze sobą miliony krystalicznie czystych, zdrowych cząsteczek wody, które docierają do nas, tworząc niepowtarzalny, dorodny i rześki klimat lasu.

Cykl zamyka się, a pozostała woda ponownie wpływa do Bio-boksa. Wszystko zaczyna się na nowo.

Proces ten jest sercem GAP-u. Jest to samonapędzający się, powtarzalny cykl. Raz zainicjowany trwa cały czas, aż do momentu gdy zabraknie w urządzeniu wody. Zadaniem użytkownika jest tylko podlewanie rośliny.

Zbiornik na wodę

Magazynuje wodę, która regularnie jest wypompowywana do donicy hydroponicznej. Wewnątrz zbiornika znajduje się bakteriobójcza lampa UV-C: naświetla przepływającą wodę eliminując bakterie gnilne.

Bio-box (budowa)

W bioboxie znajduje się porowaty żelowy (kopolimer) granulat z osadzonymi w nim mikroorganizmami (Osadnik), które po uruchomieniu urządzenia, powoli rozwijają się poza osadnikiem i osiadają na Nośnikach kolonii (ażurowe struktury), wykorzystywanych do dalszego wzrostu liczby bakterii. Wytworzona bogata, bakteryjna mikroflora, w dalszej fazie cyklu rozsiewana jest na zewnątrz wraz z wilgotnym powietrzem wyrzucanym z maszyny. Rozwój flory bakteryjnej zajmuje ok. 30-60 dni.

Hodowla roślin

W donicy hydroponicznej możemy zasadzić większość powszechnie spotykanych roślin. Wyjątek mogą stanowić storczyki, które wymagają luźnego, przewiewnego podłoża składającego się z kory, keramzytu itp.
Przeciwwskazaniem są też rośliny intensywnie rosnące wzwyż lub rozwijające pień. Taka roślina może utracić stabilność. Możemy posadzić rośliny uprzednio ukorzenione, hodowane metodą hydroponiczną lub przesadzone z podłoża mineralnego (w tym wypadku należy oczyścić korzenie z resztek ziemi). Mocując w donicy urządzenia siatkę, możemy rozpocząć hodowlę bezpośrednio z ziaren. Taka siatka nie jest dostarczana przy zakupie.
Urządzenie ma graficzną instrukcję montażu roślin i rozruchu, nalepioną na froncie obudowy.

Nawilżanie – Tężnia

Funkcję nawilżacza pełnią Tężnie. Ich perforowana struktura ma dużą powierzchnię właściwą, co zapewnia dobre środowisko dla osadzania się i wzrostu mikroorganizmów. W trakcie powtarzającego się cyklu leśnego, opływania filtru przez wzbogaconą wodę, na tężni osadzają się coraz to świeższe kultury bakterii, ulepszane i uszlachetniane w procesie hodowli. Powietrze przetłaczane jest przez pory filtra. Nasączone są one wodą z mikroflorą. Następnie wydmuchiwane jest na zewnątrz urządzenia razem z  atomizowanymi cząsteczkami wody. W wyniku tego procesu otrzymujemy leśne zdrowe powietrze; wilgotne i energetyczne, pełne mikroorganizmów i naturalnych aromatów.

• Perforowana struktura o dużej powierzchni
• Środowisko dla osadzania się i wzrostu mikroorganizmów
• Efekt: wilgotne, leśne, aromatyczne, zdrowe powietrze

Mechaniczne oczyszczanie powietrza

Filtr HEPA H13 połączony z filtrem antybakteryjnym:

Filtr powietrza, medycznej klasy HEPA H13, pochłania szkodliwe cząsteczki niemniejsze niż 0,3 mikrona. Filtr wychwytuje, z powietrza, 99,99% drobnych cząstek stałych, takich jak pyłki roślin, zanieczyszczenia i alergeny, a także zmniejsza obecność bakterii, wirusów i smogu w powietrzu.

Generator jonów:

Oczyszczacz powietrza generuje ciągły strumień milionów ujemnych jonów krążących w powietrzu. Jony ładują bardzo drobne cząstki (np.: kurz, bakterie, a także zarodniki pleśni i grzybów), powodując ich zbrylanie się, co czyni je większymi i łatwiejszymi do wychwycenia przez filtr powietrza lub zostają wessane w trakcie odkurzania.

Bakteriobójcza Lampa UV-C:

Lampa zabija swobodnie pływające mikroorganizmy za pomocą źródła światła. W sterylizatorze UV bakteriobójcza lampa LED wytwarza światło o długości fali 270~285 nanometrów. Światło ultrafioletowe przenika do wnętrza bakterii, glonów, mutując ich DNA, zapobiegając w ten sposób wzrostowi i namnażaniu się organizmów. Promieniowanie UV może zabić wirusy, bakterie, glony i pierwotniaki.
Większe organizmy, takie jak pierwotniaki, wymagają większej dawki promieniowania UV niż mniejsze np. bakterie.

Panel sterowania

Nowoczesny panel sterowania, umieszczony na froncie obudowy, posiada:

• kolorowy wskaźnik stanu jakości powietrza.
• możliwość wł./wył. nawilżania.
• trzy tryby prędkości wiatraka plus tryb auto.
• wyświetla informacje o poziomie wody w zbiorniku.
• informuje o wilgotności powietrza.

Urządzenie pozbawione jest pilota. Dostęp do dokładnych danych jest poprzez aplikację Tuya.
Na ścianie bocznej umieszczona jest komora z czujnikami: PM2,5, wilgotności powietrza
i temperatury.

Aplikacja Tuya

Urządzenie posiada funkcję Wi-fi i sterowane jest przez aplikację Tuya. Pozwala ona na zarządzanie urządzeniem za pomocą telefonu. Jest to standardowa usługa Tuya. Można sprawdzić poziom wilgotności powietrza, temperaturę oraz procentowe zanieczyszczenie powietrza. Z pozycji telefonu możemy włączyć i wyłączyć urządzenie, sterować siłą nawiewu i uruchomić lub zatrzymać nawilżanie. Mamy też informację przypominającą o terminie wymiany Tężni -filtra (cooling-pad).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Model: MAP-KH-U3365-H33W
 • Zasilanie: 220/50/1V~/Hz/Ph
 • Moc znamionowa: 35W
 • Poziom hałasu* Nis./Śr./Wys.: 16/31/42 (55) dB(A)
 • Wymiary jednostki Szer. x Wys. x Gł. 440 x 860 x 250 mm
 • Wymiary opakowania Szer. x Wys. x Gł. 485 x 925 x 300 mm
 • Waga Netto/Brutto: 9,5/12 kg
 • Pojemność zbiornika na wodę: 12l
 • Kolor: biały
 • Obszar zastosowań( szacunkowy ): ~ 35m2
 • Kompatybilność: Wi-Fi iOS/Android
 • EAN: 5903246542691